CROSS DUATHLON Żarnowiec – duże pozytywne zaskoczenie

W sobotę 29 października 2016 roku Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie zorganizował I Cross Duathlon Żarnowiec 2016.

Zawodnicy mieli do pokonania ok. 2 km biegu, 11 km jazdy rowerem i ponownie bieg ale na dystansie 4,5 km. Punktualnie w samo południe wybiegło na trasę ponad 160 uczestników. Pierwszy etap biegowy już na początku zaskoczył wbiegnięciem drewnianymi schodami ok. 40 metrów w górę, następnie leśnymi ścieżkami do ostrego zbiegu skrajem lasu. Ten etap najszybciej pokonał Michał Twardowski z Dolska. Etap rowerowy to jazda polnymi drogami, momentami przy silnych powiewach wiatru, szczególnie w otwartym terenie. Technicznych umiejętności wymagał fragment drogi w lasku, gdzie kilkadziesiąt lat temu znajdowała się baza wojsk rakietowych. Rowerem najszybciej przejechał Rafał Łukawski z Poznania. Jednak chyba nie jazda rowerem była najbardziej męcząca. Drugi etap biegowy dał się mocno we znaki uczestnikom na kilku stromych podbiegach i zbiegach w piaszczystym gruncie. Wielu zawodników z niedowierzaniem patrzyło na górki które musieli pokonać. Drugi etap biegowy, tym samym całe zawody wygrał Paweł Gramacki z Trzcielina. To jemu, medal jako zwycięzcy I Cross Duathlonu Żarnowiec 2016 na szyję zawiesił Wójt Gminy Dopiewo – Adrian Napierała, a gratulacje złożył radny Gminy Dopiewo Jan Bąk.

Drugi był Rafał Łukawski z Poznania a trzeci Paweł Lenartowicz z Koła.

Wśród pań tryumfowała Magdalena Mieścicka, przed Gizelą Rakowską – obie z Poznania. Trzecia była Natalia Żukowska z Kętrzyna.

Rywalizacja przebiegała w kategoriach indywidualnych i sztafetach w dowolnej konfiguracji damsko-męskiej. Tutaj zwycięskimi duetami w kategoriach byli:

SZT-2 suma wieku uczestników 51-70 lat
1. Sebastian Michalak (Dąbrówka), Krzysztof Nowaczyk (Czerwonak) – Gepardy

SZT-3 suma wieku uczestników 71-90 lat
1. Arkadiusz Floraszek (Dąbrówka), Maciej Sroka (Puszczykowo) – Galopujące Floraszki

SZT-4 suma wieku uczestników 91 lat i więcej
1. Anna Nowak, Józef Nowak (Poznań) – Nowaki

W promieniach jesiennego słońca mimo sporego zmęczenia zawodników, dało się słyszeć wiele pochlebnych opinii na temat wyboru tras i organizacji.

Na koniec, dyrektor zawodów – Marcin Napierała (GOSiR Dopiewo) podziękował uczestnikom za obecność, swoim współpracownikom z ośrodka sportu i rekreacji za pełne zaangażowanie, szczególnie zaś Tomaszowi Konwickiemu, z którym obiegał i objeździł teren Źródełka Żarnowiec wielokrotnie w różnych warunkach pogodowych, wybierając najbardziej optymalne i atrakcyjne trasy pozostawiając niespodzianki na kolejne edycje.

Dyrektor podziękował również za współpracę partnerom zawodów – Urząd Gminy Dopiewo, Marmite S.A. z Zakrzewa, Linea developer z Dąbrówki, Decathlon Komorniki, Reka Rubber z Dopiewa, Rower Tramp ze Skórzewa, firmie Northtec, Mornel.com, BCM Novatex z Puszczykowa, Sport Test Polska, Stacji paliw Cel z Dąbrówki oraz Nadleśnictwu Konstantynowo. Osobne podziękowania skierował do służb mundurowych (OSP Dopiewo i Palędzie, Straż Gminna Dopiewo, Policja).

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Tomasza Szwajkowskiego:
Przejdź do galerii zdjęć

Napisali o nas: