Błotnisty II Cross Duathlon Żarnowiec

Szukasz wyników i zdjęć II edycji? Kliknij tutaj.

W sobotę 28. października 2017 roku odbyła się długo wyczekiwana II edycja Cross Duathlon Żarnowiec zorganizowana przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie. Na pierwszy rzut oka aura pogodowa nie wyglądała zachęcająco. Myślimy jednak, że to właśnie dzięki niej, tegoroczny Cross Duathlon był jeszcze większym wyzwaniem, zarówno dla uczestników, jak i organizatorów. Nie przeszkodziło to dla 140 zawodników.

Parę minut przed godziną 12 zawodnicy stanęli ze sobą ramię w ramię na linii startu. Zaś punktualnie, w samo południe Wójt Gminy Dopiewo Adrian Napierała dał im znak do startu. Dla wszystkich startujących przygotowana została zmodyfikowana, względem zeszłorocznej, trasa, która składała się z 3 części: biegowej, rowerowej i drugiej biegowej. Dystanse wynosiły kolejno: ok. 3km, 12km oraz 4,5km i kryły w sobie wiele utrudnień. Aura sprawiła, że na drodze było mokro, błotniście, ślisko i wietrznie. Jednak według wielu startujących znacznie wpłynęło to na zwiększenie poziomu trudności, a tym samym atrakcyjności całego startu. II Cross Duathlon Żarnowiec zainteresował nie tylko ludzi, bowiem na jednym odcinku rowerowej trasy pojawił się... dzik, który postanowił zobaczyć co się dzieje na jego terenie :)

Cieszy nas, że wielu uczestników I edycji Cross Duathlonu wpisało naszą imprezę na stałe w swój sportowy kalendarz. Miło było zobaczyć znajome twarze na trasie. Zeszłorocznego zwycięzcy kategorii Open również nie zabrakło - pan Paweł Gramacki z Trzcielina w tym roku pozwolił wygrać panu Radkowi Ostrowskiemu z Puszczykowa :) który osiągnął łączny czas 1:05:23, za nim na mecie zameldował się Adrian Drab (1:06:13), trzeci był Michał Majchrzak (1:06:33). Wśród kobiet najszybszą okazała się Małgorzata Krawczyk z Zielonej Góry (1:19:31), na drugim miejscu podium stanęła Katarzyna Samler (1:28:24), trzecia była Ewa Susmarska (1:30:45).

Na mecie na każdego sportowca czekał Wójt Gminy Dopiewo Adrian Napierała, radny Gminy Dopiewo Jan Bąk oraz Dyrektor GOSiR Dopiewo Marcin Napierała, którzy wręczali pamiątkowe medale. Ponadto wszyscy obecni mogli się rozgrzać poczęstunkiem w postaci gorącej zupy.

Bardzo lubimy komentarze typu: "Niewielu organizatorom udaje się utrzymać poziom organizacji z pierwszej edycji. Wam się udało. Super!" – Michał Błajet; "Brawo organizatorzy i wszyscy, którzy przyczyniają się do takich inicjatyw. Tylko Gminie Dopiewo pozazdrościć " - Team Aktywny Stęszew, czy też "Organizacja na medal! Wspaniała atmosfera, świetna trasa. Dzięki i do zobaczenia za rok." – Krzysztof Śliwa

Jeszcze raz kierujemy podziękowania w stronę naszych Partnerów oraz Sponsorów, bez których organizacja tak wspaniałej imprezy nie byłaby możliwa. Gmina Dopiewo, sklep rowerowy RowerTramp ze Skórzewa, Decathlon Komorniki, Nasz Głos Poznański, Mornel, REKA RUBBER, Linea Deweloper, Sport Test Polska, Nortec, układy wydechowe Kaliński, pizzeria MONA z Dopiewa - dziękujemy!

Z powierzonych zadań wzorowo wywiązały się służby mundurowe. Policja, Straż Gminna, jednostki ochotniczych straży pożarnych z Dopiewa, Palędzia i Zakrzewa – Wam również dziękujemy. Żadnych wypadków nie odnotowały także służby medyczne z Wlkp. Przychodni Sportowo-Lekarskiej, co dla organizatorów jest bardzo ważne.

Sukces II Cross Duathlonu Żarnowiec napędza nas do organizacji kolejnych, jeszcze atrakcyjniejszych edycji imprezy. Do zobaczenia za rok w Gminie Dopiewo!

Wyniki końcowe poszczególnych kategorii:

Open Mężczyźni:
1. Radek Ostrowski (Puszczykowo)
2. Adrian Drab (Kalisz)
3. Michał Majchrzak (Kościan)

Kat. wiekowe

M1: /16 – 20 lat/
1. Adam Kuś (Poznań)
2. Jakub Kośmicki (Dopiewo)
3. Dominik Kowalski (Poznań)

M2: /21 – 30 lat/
1. Krystian Zając (Poznań)
2. Radosław Gluza (Opalenica)
3. Błażej Przybył (Poznań)

M3: /31 – 40 lat/
1. Michał Błajet (Skórzewo)
2. Filip Bogucki (Poznań)
3. Łukasz Rozumek (Dąbrówka)

M4: /41 – 50 lat/
1. Rafał Łukawski (Poznań)
2. Robert Górny (Poznań)
3. Edward Królikowski (Plewiska)

M5: /51 – 60 lat/
1. Jan Zozuliński (Poznań)
2. Wojciech Jurasz (Puszczykowo)
3. Ireneusz Lubiatowski (Gubin)

M6: /61 lat i starsi/
1. Makowicz Józef (Żary)
2. Mirosław Kopacz (Poznań)

Open Kobiety:
1. Małgorzata Krawczyk (Zielona Góra)
2. Katarzyna Samler (Poznań)
3. Susmarska (Poznań)

K2: /21 – 30 lat/
1. Ewa Staniszewska (Poznań)
2. Justyna Kubaś (Dopiewiec)
3. Weronika Cichowlas (Opalenica)

K3: /31 – 40 lat/
1. Violetta Królik (Dopiewo)
2. Ewa Rechenberg (Kuślin)
3. Monika Zwolińska (Koło)

K4: /41 – 50 lat/
1. Emilia Korbanek (Poznań)
2. Agata Kaszub (Dopiewo)

Wyniki sztafet:

SZT 1 – suma wieku zawodników do 50 lat
1. Michał Juskowiak/Patryk Pawlicki – Szybkie bobry
2. Szymon Pokorski/Jakub Przybylski – Chłopaki z Polibudy

SZT 2 – suma wieku zawodników w przedziale 51 – 70 lat
1. Mateusz Laufer/Maciej Dymitrowski – IDMAR Racing Team -Triathlon
2. Paweł Bąk/Aleksandra Libera – Kitex Team
3. Milena Frnakiewicz/Gizela Rakowska – Northek Bike

SZT 3 – suma wieku zawodników w przedziale 71 – 90 lat
1. Grzegorz Tomaszewski/Robert Walczak – parkrun poznań
2. Tomasz Bejma/Paweł Rosół – Mornel.com
3. Jaromir Furmaniuk/Dagmar Kowal – Śmigające ślimaki

SZT 4 – suma wieku zawodników w przedziale 91 lat i więcej
1. Jacek Andrzejewski/Krzysztof Andrzejewski – Northec Bike Team
2. Sławomir Rosadziński/Bronisław Sikora – Leszno PL TEAM
3. Ilona Marecka/Lech Andrzejewski – Udany duet

MS GOSiR w Dopiewie